Kevesen gondolták volna, hogy a negyeddöntők előtt C. Ronaldo, Messi, Rooney és Torres összesen egy szerzett góllal áll majd. A sztárok villogása helyett eddig a csapatjáték diadaláról szól a világbajnokság.
A FIFA technikai bizottsága utólag mégis Wesley Sneijdernek adta a hollandok első gólját a Brazília elleni, pénteki világbajnoki negyeddöntőben.
Diego Maradona, Lionel Messi, na meg az egész argentin válogatott pakolhat, és utazhat haza, miután a német nemzeti tizenegy teljesen megérdemelten 4-0-s győzelmet aratott ellene a negyeddöntőben. Thomas Müller korai fejesgólja után fekve indította a második találat előtti akciót, utána pedig már csak a gólkülönbség volt kérdéses.
A négy meccs közül előzetesen ez tűnik legegyértelműbbnek, Paraguay lakosain kívül nem hiszem, hogy sokan fogadnának a dél-amerikaiak sikerére. Ne felejtsük el azonban, hogy a futball olyan játék, ahol sokszor borul a papírforma.
Ez a meccs nem lesz semmi, a világbajnokság várhatóan egyik legjobb mérkőzése vár a szurkolókra!
Izgalmas meccsnek ígérkezett a párosítás, mert a papíron erősebb Uruguay Afrika utolsó állva maradt csapatával, Ghánával mérkőzött meg. Végül hatalmas küzdelem után drámai csatában tizenegyesekkel az Uruk mentek tovább!
A 2010-es labdarúgó-világbajnokság a 19. a futball történetében. Ez a sportág legnagyobb nemzetközi tornája, melyet 2010. június 11. és július 11. között rendeznek a Dél-afrikai Köztársaságban. Ez az első olyan eset, amikor a világbajnokságot az afrikai kontinensen rendezik, és így Óceánia marad az egyetlen olyan földrész, amely még nem rendezett világbajnokságot. A világbajnokságra a 208 FIFA-tag országból 204 nevezett, a selejtezők után 32 válogatott vehet részt a tornán. A címvédő Olaszország volt. A 32 csapatot 8 csoportba sorsolták, ahonnan az első két helyezett jut tovább. A nyolcaddöntőtől egyenes kieséses rendszerben folytatódik a torna.
Afrika a FIFA rotációs rendszerének köszönhetően kapta meg a torna rendezésének jogát, melynek értelmében a FIFA kijelölt egy kontinenst, mely megrendezheti a viadalt. Öt afrikai ország jelezte, hogy megrendezné a világbajnokságot:
Miután a FIFA végrehajtó bizottsága úgy döntött, hogy ebben az esetben nem járul hozzá, hogy két ország rendezze a tornát, Tunézia visszalépett. Ezután a bizottság Líbia egyedül beadott pályázatát nem fogadta el.
A szavazás után a végeredményt Joseph Blatter, a FIFA elnöke jelentette be, 2004. május 15-én, Zürich-ben. A Dél-afrikai Köztársaság pályázata már az első fordulóban megkapta a szavazatok több mint 50%-át, és ezzel elnyerte a 2010-es labdarúgó-világbajnokság rendezési jogát.[1]
Pályázat | Eredmény |
---|---|
![]() |
14 szavazat |
![]() |
10 szavazat |
![]() |
0 szavazat |